Zapraszamy na nasz profil na Facebooku!                                                                                                                       Zapraszamy na nasz profil na Facebooku!                                                                                                        Zapraszamy na nasz profil na Facebooku!                                                                                            Zapraszamy na nasz profil na Facebooku!

Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Gminna Biblioteka
Publiczna w Murowie
Dziś jest: niedziela, 24-09-2023, Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Archiwum 2020

 • Kupujemy sprzęt!

  Gminna Biblioteka Publiczna w Murowie.jpegGminna Biblioteka Publiczna w Murowie jest Beneficjentem Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2020”. Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do nowoczesnych technologii i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy. W ramach przyznanego dofinansowania w wysokości 19000 zł zakupiono: 5 komputerów stacjonarnych, drukarkę, dwa urządzenia wielofunkcyjne oraz pięć programów Office.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 10-11-2020 13:27
 • Ważny komunikat!!

  Gminna Biblioteka Publiczna w Murowie.jpegSzanowni Państwo!
  Od dnia 7.11.202 do dnia 29.11.2020 biblioteki publiczne będą nieczynne dla użytkowników.
  Zamkniecie placówek następuje na podstawie § 6 ust. 11a rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii wprowadzono ograniczenie prowadzenia działalności przez biblioteki publiczne i naukowe, działające samodzielnie lub wchodzące w skład innej instytucji kultury, polegające na zakazie:
  • udostępniania zbiorów czytelnikom i użytkownikom,
  • organizacji wydarzeń z udziałem publiczności.
  Ubolewamy nad sytuacją, która dotyka nas wszystkich, dlatego w pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub przez komunikatory. Korzystajcie z katalogu online na naszej stronie.
  Nawet za zamkniętymi drzwiami pracujemy dla naszych Użytkowników i niecierpliwością czekamy na odwołanie rozporządzenia!!

  zobacz więcej
  Data publikacji: 10-11-2020 13:25
 • Moda z historią w tle

  Plakat DKK i książki o modzie.jpegInspiracją do spotkania DKK była publikacja Karoliny Żebrowskiej pt. „Polskie piękno. Sto lat mody i stylu”. Wspólnie z paniami z klubu seniora odbyłyśmy modową podróż od roku 1900 po czasy współczesne. Rozmawiałyśmy na temat zmian w modzie i jej historii. Najcenniejszym elementem spotkania były fotografie przyniesione przez uczestniczki.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 23-10-2020 13:05
 • Mamy to! Kolejny wygrany projekt dla biblioteki!

  Logo Fundacji BGK.pngDzięki Fundacji BGK instytucje takie jak nasza mają szanse na dodatkowe środki na działania. Konkurs grantowy „Generacja 6.0” III edycja właśnie został rozstrzygnięty. Jesteśmy JEDYNĄ biblioteką z Opolszczyzny, która otrzyma dotację. Pozyskane środki to prawie 14 tys. zł!! Realizacja rozpocznie się po nowym roku i potrwa do czerwca 2021 r. Mamy zaplanowanych wiele ciekawych zajęć i aktywności. Przeganiajcie z nami covid-19, żeby nie pokrzyżował nam planów!

  zobacz więcej
  Data publikacji: 21-10-2020 15:09
 • Noc Bibliotek edycja 2020

  Wystawka książek dotycząca ochrony środowiska i klimatu.jpegOgólnopolska akcja "Noc Bibliotek" już za nami. W bibliotece w Zagwiżdziu pod opieką pani Agnieszki, a w Murowie z paniami: Kasią i Krysią dzieci uczestniczyły w warsztatach i zajęciach. Efektem pracy są pięknie pokolorowane ekologiczne piórniki. Hasło akcji w tym roku brzmiało "Klimat na czytanie". Były więc tematyczne zabawy, wystawki książek, konkursy i drobne upominki. Atrakcję wydarzenia stanowił film pt. " Jakub, Mimmi i gadające psy". Serdecznie dziękujemy uczestnikom za aktywny udział w wydarzeniu, a niezawodnym rodzicom za pomoc w transporcie pociech !

  zobacz więcej
  Data publikacji: 21-10-2020 14:40
 • Biblioteka na kole... ...a nawet na czterech kołach!

  Zdjęcie mężczyzny ze strojem pszczelarza.jpegDeszczowa aura sprawiła, że nasz kolejny rajd rowerowy zamieniłyśmy na wyjazd samochodami. Odwiedziłyśmy Pasiekę Pszczelarską pana Marka Cierni z Brynicy.
  Cóż to była za wizyta! Pasjonat i znawca pszczół opowiadał o tych pracowitych owadach i oprowadził nas po pasiece.
  Miałyśmy okazję skorzystać z inhalacji i poznać zalety api-terapii. A miód nawłociowy, którego spróbowałyśmy na miejscu to prawdziwy rarytas!
  Panie Marku! Dziękujemy za wspaniałą wizytę!

  zobacz więcej
  Data publikacji: 02-10-2020 12:42
 • Koncert w Starych Budkowicach

  Zapraszamy wszystkich na koncert zespołu "Wiekowe Baszty" do Farskiej Stodoły w St. Budkowicach.
  Bądźcie z nami 16.09.20 ( środa) o godz. 16.30.
  Przed i po koncercie możliwość zwiedzenia tego wspaniałego obiektu.
  Pamiętajcie o maseczkach i zachowaniu dystansu. Impreza przewidziana na wolnym powietrzu tylko przy bezdeszczowej pogodzie!

  DOCRegulamin koncert.doc (39,50KB)

  zobacz więcej
  Data publikacji: 14-09-2020 12:24
 • Biblioteka na kole w Stobrawskim Parku Krajobrazowym

  Biblioteka na kole 7.jpegW promieniach pięknego, jesiennego słońca, urokliwą trasą przez nasze bory dotarliśmy do siedziby Stobrawskiego Parku Krajobraowego w Ładzy. Tu czekała na nas Pani Żaneta oraz Pan Dominik. Wspaniali ludzie z ogromną wiedzą i pasją! Wysłuchaliśmy wykładu pana Dominika o walorach naszego Parku, a pani Żaneta zabrała nas na wycieczkę po ścieżce edukacyjnej. Na zakończenie zostaliśmy obdarowani publikacjami o SPK i ekologicznymi torbami. To był bardzo udany wyjazd! Dziękujemy Gospodarzom za ciepłe przyjęcie i zachęcamy wszystkich do odwiedzania tego pięknego i ważnego miejsca!

  zobacz więcej
  Data publikacji: 04-09-2020 12:32
 • Mario, dziękujemy!

  Maria1.jpegUroczyście pożegnałyśmy wieloletnią pracownicę biblioteki w St. Budkowicach- panią Marię Wieczorek.
  „Nasza Marysia” odchodzi na zasłużoną emeryturę. Nie ukrywamy, że żegnamy się z żalem i już za nią tęsknimy. Maria pracowała z nami „od zawsze” , służyła dobrą radą, zarażała optymizmem i spokojem. Jej wiedza o bibliotece, książkach i pracy z czytelnikiem jest imponująca!
  Marysiu! Z całego serca dziękujemy za rzetelną pracę, wsparcie i życzliwość.
  Życzymy Ci pięknego czasu, zdrowia, optymizmu, spełnienia marzeń i planów na „nowej drodze życia”!
  Ps. Trochę też zazdrościmy!:-)
  W galerii garść wspomnień i piękne podziękowania za pracę.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 14-07-2020 12:50
 • Dyskusja o książkach i życiu

  (Nie)młodośc2.jpegPanie z klubu seniora spotkały się z panią Agnieszką, moderatorką DKK na wspólnym czytaniu książki Nataszy Sochy "(Nie)Młodość".
  Najważniejszy wniosek po lekturze jest taki, że wiek to tylko liczba!

  zobacz więcej
  Data publikacji: 14-07-2020 12:48
DSC_0275.jpegDSC_0289.jpegDSC_2067.jpegIMG_0004.jpegIMG_0126.jpegIMG_0522.jpegIMG_0596.jpeg

 

KATALOG biblioteczny
ONLINE

 

 

Polecamy:

Gmina Murów

Przedszkole Murów

PSP Murów

PSP Zagwiździe

PSP w Starych Budkowicach

PP Stare Budkowice

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Murowie

Polub NAS na FB


 

Fundacja TUS.1..jpeg

 

AKTYWNA BIBLIOTEKA.jpeg

 

Osoba starsza w bibliotece.jpeg
 

Osoba z niepełnosprawnością w bibliotece.jpeg

audiobooki.jpeg


tablety-biborg_zaj.png