Dziś jest: sobota, 15-05-2021, Imieniny: Dionizego, Nadziei, Zofii

• Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Plakat A3 ogólne informacje o NSP 2021 kolory RGB.jpeg

Data publikacji: 14-05-2021 12:36
  • Zapraszamy do biblioteki w Zagwiździu dnia 5.05 w godz. 10.00-16.00 na spotkanie z dietetyczką i analizę składu ciała.

Ideą projektu jest przeprowadzenie akcji edukacyjnej na obszarze gmina Murów dla 38 osób. Każda pojedyncza konsultacja trwająca 20 min wraz z analizą pozwoli na otrzymanie informacji na temat obecnego składu ciała. Racjonalne odżywianie odgrywa bardzo istotną rolę, ponieważ wiele chorób jest wypadkową nieodpowiednio zbilansowanej diety. W każdym wieku
    i w wielu chorobach cywilizacyjnych istotne jest odżywianie. 70 % zdrowia człowieka zależy od tego co je, pije i ile zażywa ruchu. Konsultacja obejmie ustalenie indywidualnej diety umożliwiającej walkę z chorobami 3 c= ciśnienie, cukier, cholesterol.
    Możliwość konsultacji z dietetykiem, który przedstawi najważniejsze zadania i zmiany żywieniowe jakie należy zastosować.

Analiza składu ciała pozwala ocenić :

- Ocena antropometryczna, wyznaczenie parametrów :

BMI i WHR

- Ocena proporcji poszczególnych tkanek :

tłuszczowa, mięśniowa, zawartość wody w organizmie, poziom tłuszczu trzewnego, podstawową przemianę materii

Analiza zostanie przeprowadzona przez experta-dietetyka za pomocą urządzenia InBody 120, który posiada niezbędne kwalifikacje do przeprowadzenia konsultacji.

InBody 120 jest innowacyjnym i jedynym w Polsce specjalistycznym analizatorem składu ciała.  InBody stawia na rzetelne badania i rzeczywiste pomiary, dlatego też te analizatory nie uwzględniają danych empirycznych (wiek, płeć, budowa ciała) wpisywanych przed wykonaniem analizy.

Data publikacji: 04-05-2021 12:58
  • Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Kto musi się spisać?

Udział w spisie jest obowiązkowy.

Spisem objęci są:

- mieszkańcy Polski - zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy,

- stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą.

Spis trwa od 1 kwietnia do 30 września br.

Pamiętajmy jednak, aby nie zostawiać tego obowiązku na ostatnią chwilę.

Zachęcamy do zapoznania się z załączoną ulotką.

Ulotka Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.pngULOTKA Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 cd.png

Data publikacji: 21-04-2021 12:07
  • ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ

Żonkil.jpeg Dziś 78 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. W tym roku szczególnie uczczona zostanie pamięć kobiet, które brały udział w tym tragicznym wydarzeniu.
    Nasza biblioteka uczestniczy w projekcie @polinmuseum #Żonkile.
    Zapraszamy przede wszystkim uczniów i nauczycieli do skorzystania z wartościowych filmów i materiałów, które pojawią się na YT i FB.

HTMLHistoria z pewnej ulicy.html

HTMLBędę pisać.html

HTMLPamięć drobinek.html

HTMLMuranów - Dzielnica Północna.html

Data publikacji: 19-04-2021 12:01
  • Nasza biblioteka uczestniczy w projekcie" Żonkile".

Data publikacji: 16-04-2021 10:55
  • WESOŁYCH ŚWIĄT

Kartka.png

Data publikacji: 31-03-2021 12:36
  • Digital Kids w naszej bibliotece!!!

Digital Kids - plac zabaw.jpeg Nasza biblioteka została przyjęta do projektu Instytutu Goethego "Digital Kids- plac zabaw w przestrzeniach cyfrowych"
    Zajrzyjcie do linka i zobaczcie przykładowe realizacje! Będzie się działo!!

HTMLLink.html

Plakat Goethe - Institut. Digital Kids.jpeg

Data publikacji: 22-03-2021 14:01
  • Generacja 6.0, czyli seniorzy w świecie nowych technologii

Drukarka 3D.jpeg Warsztaty dla naszych seniorów poprowadził niezawodny pan Hubert. Było żartobliwie i całkiem serio. Wszyscy nauczyliśmy się wielu nowych rzeczy, a drukarka 3D zrobiła furorę!
    Warsztat odbył się w ramach działań projektowych finansowanych przez Fundację BGK.

Data publikacji: 16-03-2021 12:34
  • Zamek pełen muzyki, czyli jesteśmy na koncercie

Koncert w Mosznej 4.jpeg Sobotni wieczór spędziliśmy z Teatrem Muzycznym Castello w zamku w Mosznej. Piękny, wzruszający koncert oraz brawurowy popis umiejętności wokalnych i aktorskich Nairy Ayvazyan oraz Tomasza Białka sprawił, że była magia.
                                                                                               Dziękujemy!.

Data publikacji: 04-03-2021 15:15
  • Międzynarodowy Dzień Pisarza- błyskawiczny konkurs

Plakat Międzynarodowy Dzień Pisarzy.jpeg Życzymy pisarkom i pisarzom nieustającej inspiracji, życzliwych czytelników i najlepszych wydawców.

Z okazji Dnia Pisarza ogłaszamy błyskawiczny konkurs literacki dla wszystkich chętnych!
    "Napisz list do ulubionej pisarki/ ulubionego pisarza".
    Temat dowolny, format: jedna kartka A4.
    Czekamy do 10.03.21 pod adresem:bibliotekamurow@murow.pl.

W naszej pracy spotykamy" na żywo" ludzi pióra. Jedną z takich osób jest pani Małgorzata Micuła, którą miałam przyjemność poznać w czasie wakacji w Rabce. Dzięki szczodrości pani Małgosi mamy w bibliotece dwie jej książki. Zapraszamy do lektury!
    A jeśli to do Niej napiszecie swój list, jest duża szansa, że odpowie

Data publikacji: 03-03-2021 13:25
DSC_0275.jpeg DSC_0289.jpeg DSC_2067.jpeg IMG_0004.jpeg IMG_0126.jpeg IMG_0522.jpeg IMG_0596.jpeg

PSP Zagwiździe