Dziś jest: wtorek, 02-03-2021, Imieniny: Halszki, Heleny, Karola

Aktualności 2021

• Konkurs plastyczny rozstrzygnięty!

Wystawka prac konkursowych z konkursu plastycznego z okazji Dnia Kota.jpeg Komisja konkursowa miała trudne zadanie. Prace były bardzo staranne i pomysłowe, dlatego zdecydowałyśmy, że każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy drobiazg, a wyróżnieni autorzy nagrody książkowe.

Zapraszamy od jutra tj.23.02.21 do naszych placówek po odbiór nagród.

Dziękujemy nauczycielkom z PP W St.Budkowicach oraz w Murowie za pomoc w organizacji konkursu!Lista wyróżnionych uczestników konkursu plastycznego z okazji Światowego Dnia Kota.jpeg

Data publikacji: 22-02-2021 13:08
  • KONKURS PLASTYCZNY DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Data publikacji: 04-02-2021 11:29
  • Mała książka-wielki człowiek- kolejny dyplom dla aktywnego czytelnika

ADASIU GRATULUJEMY!

Czytelnik odbierający dyplom i nagrodę z projektu Mała ksiązka wielki człowiek.jpeg

Data publikacji: 03-02-2021 12:01
  • "Mała książka-wielki człowiek” Projekt dostępny w naszych bibliotekach!

Logo Mała książka wielki człowiek.png Mała książka-wielki człowiek” Projekt dostępny w naszych bibliotekach!

Projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.
    W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.
    W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.
    Przyprowadźcie do nas swoje pociechy!

Data publikacji: 01-02-2021 13:21
  • GENERACJA 6.0 W NASZEJ BIBLIOTECE

Logo Generacja 6.0.jpeg Gminna Biblioteka Publiczna w Murowie zaprasza do udziału w projekcie „Generacja 6.0” pt. „6:0 dla nas, czyli dziadek i babcia nie siedzą w kapciach” dofinansowany ze środków Fundacji BGK.
    Generacja 6.0” to kontynuacja Projektu „Generacja 5.0”, która była realizowana w poprzednich latach. Główną zmianą jest podwyższenie wieku uczestników, który – jak sama nazwa wskazuje – w tej edycji wynosi powyżej 60 r.ż.
    Projekt ma na celu przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i technologicznemu osób w wieku 60+, poprzez inicjatywy w obszarze społecznym i technologicznym, mające na celu poszerzanie ich wiedzy oraz rozwijanie ich umiejętności w różnych dziedzinach życia. Dodatkowo, naszym celem jest poprawa sprawności ruchowej i ogólnej kondycji fizycznej seniorów dzięki zabiegom rehabilitacyjnym lub fizjoterapeutycznym, oraz rozwój zainteresowań kulturalnych poprzez organizację różnego rodzaju wydarzeń skierowanych do osób z tej grupy wiekowej.
    Zapraszamy do odwiedzania naszych bibliotek i udziału w projekcie!

HTMLlink Generacja 6.0.html

Data publikacji: 28-01-2021 12:01
DSC_0275.jpeg DSC_0289.jpeg DSC_2067.jpeg IMG_0004.jpeg IMG_0126.jpeg IMG_0522.jpeg IMG_0596.jpeg

PSP Zagwiździe