Zapraszamy na nasz profil na Facebooku!                                                                                                                       Zapraszamy na nasz profil na Facebooku!                                                                                                        Zapraszamy na nasz profil na Facebooku!                                                                                            Zapraszamy na nasz profil na Facebooku!

Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Gminna Biblioteka
Publiczna w Murowie
Dziś jest: wtorek, 20-10-2020, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Aktualności 2020

 • Biblioteka na kole... ...a nawet na czterech kołach!

  Zdjęcie mężczyzny ze strojem pszczelarza.jpeg Deszczowa aura sprawiła, że nasz kolejny rajd rowerowy zamieniłyśmy na wyjazd samochodami. Odwiedziłyśmy Pasiekę Pszczelarską pana Marka Cierni z Brynicy.
  Cóż to była za wizyta! Pasjonat i znawca pszczół opowiadał o tych pracowitych owadach i oprowadził nas po pasiece.
  Miałyśmy okazję skorzystać z inhalacji i poznać zalety api-terapii. A miód nawłociowy, którego spróbowałyśmy na miejscu to prawdziwy rarytas!
  Panie Marku! Dziękujemy za wspaniałą wizytę!

  zobacz więcej
  Data publikacji: 02-10-2020 12:42
 • Koncert w Starych Budkowicach

  Zapraszamy wszystkich na koncert zespołu "Wiekowe Baszty" do Farskiej Stodoły w St. Budkowicach.
  Bądźcie z nami 16.09.20 ( środa) o godz. 16.30.
  Przed i po koncercie możliwość zwiedzenia tego wspaniałego obiektu.
  Pamiętajcie o maseczkach i zachowaniu dystansu. Impreza przewidziana na wolnym powietrzu tylko przy bezdeszczowej pogodzie!

  DOCRegulamin koncert.doc

  zobacz więcej
  Data publikacji: 14-09-2020 12:24
 • Biblioteka na kole w Stobrawskim Parku Krajobrazowym

  Biblioteka na kole 7.jpeg W promieniach pięknego, jesiennego słońca, urokliwą trasą przez nasze bory dotarliśmy do siedziby Stobrawskiego Parku Krajobraowego w Ładzy. Tu czekała na nas Pani Żaneta oraz Pan Dominik. Wspaniali ludzie z ogromną wiedzą i pasją! Wysłuchaliśmy wykładu pana Dominika o walorach naszego Parku, a pani Żaneta zabrała nas na wycieczkę po ścieżce edukacyjnej. Na zakończenie zostaliśmy obdarowani publikacjami o SPK i ekologicznymi torbami. To był bardzo udany wyjazd! Dziękujemy Gospodarzom za ciepłe przyjęcie i zachęcamy wszystkich do odwiedzania tego pięknego i ważnego miejsca!

  zobacz więcej
  Data publikacji: 04-09-2020 12:32
 • Mario, dziękujemy!

  Maria1.jpeg Uroczyście pożegnałyśmy wieloletnią pracownicę biblioteki w St. Budkowicach- panią Marię Wieczorek.
  „Nasza Marysia” odchodzi na zasłużoną emeryturę. Nie ukrywamy, że żegnamy się z żalem i już za nią tęsknimy. Maria pracowała z nami „od zawsze” , służyła dobrą radą, zarażała optymizmem i spokojem. Jej wiedza o bibliotece, książkach i pracy z czytelnikiem jest imponująca!
  Marysiu! Z całego serca dziękujemy za rzetelną pracę, wsparcie i życzliwość.
  Życzymy Ci pięknego czasu, zdrowia, optymizmu, spełnienia marzeń i planów na „nowej drodze życia”!
  Ps. Trochę też zazdrościmy!:-)
  W galerii garść wspomnień i piękne podziękowania za pracę.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 14-07-2020 12:50
 • Dyskusja o książkach i życiu

  (Nie)młodośc2.jpeg Panie z klubu seniora spotkały się z panią Agnieszką, moderatorką DKK na wspólnym czytaniu książki Nataszy Sochy "(Nie)Młodość".
  Najważniejszy wniosek po lekturze jest taki, że wiek to tylko liczba!

  zobacz więcej
  Data publikacji: 14-07-2020 12:48
 • Uwaga Stare Budkowice! Zmiany w Waszej bibliotece!!

  104814187_1394092807449556_1868800519175632971_o.jpeg „Coś się kończy, coś się zaczyna”
  W filii w St. Budkowicach rozpoczęła pracę nowa bibliotekarka. Do naszego zespołu dołączyła pani Krystyna Glados z Brynicy. Jest to doświadczona bibliotekarka i osoba o dużej wiedzy o literaturze, książkach i rynku księgarskim. Wpasowała się w nasz zespół bardzo szybko, bo jest ciepłą, sympatyczną i otwartą osobą. Doskonale posługuje się językiem niemiecki, pięknie „godoł po ślunsku”, co uznaliśmy za duży plus dla naszej lokalnej społeczności.
  Prywatnie Pani Krysia jest mamą wspaniałej trójki dzieci oraz najlepszą żoną swojego męża( nie będziemy o nim pisać, bo…RODO;-) )
  Krysia zastąpi panią Marię Wieczorek, która odchodzi na emeryturę.
  Od 22.06.20 do 31.07.20 biblioteka w St. Budkowicach będzie czynna tylko w poniedziałki i środy w godzinach 11.00-16.00. Ale obiecujemy, że od sierpnia ruszymy już w normalnym czasie pracy.
  Zapraszamy naszych czytelników ze St. Budkowic do odwiedzania nowej bibliotekarki. Wiemy, że przyjmiecie ją ciepło i z wyrozumiałością. Pani Krysia obiecuje, że będzie pilnie się uczyć i poznawać nowe środowisko.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 19-06-2020 12:36
 • Gminna Biblioteka Publiczna w Murowie przyjmuje wyzwanie! POMPUJEMY DLA WOJTUSIA!

  Gaszyn.jpeg Dziękujemy Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Lewinie Brzeskim oraz Gminie Łubniany za nominację.

  Nominujemy: Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Opolu, Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Kluczborku oraz firmę Esteves DWD Polska s. z o.o.

  O co chodzi z tym pompowaniem?

  #GaszynChallenge to akcja zapoczątkowana przez strażaków z Gaszyna na rzecz chorego chłopca Wojtusia Howisa z Galewic.

  Zasady są proste:

  - osoby nominowane muszą wykonać 10 pompek lub przysiadów, nagrać i opublikować flilm na swojej stronie lub fanpage'u,

  - jeśli wykonają zadanie, wpłacają minimum 5 zł, jeśli nie, wpłacają minimum 10 zł na konto Wojtusia,

  - nominowani mają 48 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować minimum 3 osoby,

  - wpłat dokonujemy na skarbonkę:

  https://www.siepomaga.pl/gaszynchallenge

  MP4received_695436511251289.mp4

  zobacz więcej
  Data publikacji: 18-06-2020 11:13
 • "Mała książka - wielki człowiek"

  Mała książka 2019 2.png Rusza kolejna edycja programu "Mała książka-wielki człowiek"

  Nasza biblioteka już zgłosiła swój udział. Wkrótce podamy szczegóły.

  http://wielki-czlowiek.pl/…/wielki-czlowiek/img/broszura.pdf

  zobacz więcej
  Data publikacji: 02-06-2020 09:38
 • Pracujemy dla Was!

  Pracujemy.jpeg Od 11.05. biblioteki w naszej gminie zostały otwarte dla czytelników. W ograniczonym zakresie, ale w końcu "na żywo".
  Czy mamy obawy? Jasne, jak wszyscy! Zachowujemy się zgodnie z ustalonymi zasadami dla naszego i Waszego bezpieczeństwa.Ale już pierwsze dni pracy pokazały, że nasi czytelnicy to wspaniali, mądrzy i wyrozumiali ludzie. Dziękujemy za współpracę i cieszymy się, że znowu możemy się z Wami spotkać. W galerii seria "zamaskowanych" fotek z pracy.
  A już wkrótce NIESPODZIANKA! Przedstawimy nowego członka naszej załogi.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 14-05-2020 12:12
 • Otwieramy!

  Kochani użytkownicy!!! Od poniedziałku( 11.05.2020) wszystkie nasze biblioteki wznawiają działalność. Wymagało to utworzenia nowych zasad i procedur, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno użytkownikom, jak i pracownikom bibliotek. Musieliśmy też uzyskać stosowne zgody. Ale już MAMY TO! Będziemy pracować w zmienionych godzinach. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem i stosowanie do wytycznych.Przypominamy, że na naszej stronie dostępny jest katalog online, w którym można sprawdzić dostępność książek i audiobooków.

  Regulamin korzystania z usług GBP w Murowie oraz filii bibliotecznych w sytuacji zagrożenia Covid-19 na podstawie: Wytycznych dla funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce. Ministerstwo Rozwoju w konsultacji z GIS, 28.04.2020
  1. Dla użytkowników uruchomiona zostaje jedynie wypożyczalnia. Książki podaje bibliotekarz.
  2. Do odwołania ogranicza się wolny dostępu do księgozbioru oraz innych przestrzeni bibliotecznych.
  3. Użytkownik może przebywać w bibliotece tylko w maseczce ochronnej i rękawiczkach jednorazowych( jeśli nie posiada rękawiczek, musi dokonać dezynfekcji rąk płynem dostępnym w holu biblioteki).
  4. Należy zachować bezpieczną odległość od stanowiska pracy bibliotekarza i innych użytkowników (2 m). Dystans wyznaczają linie na podłodze, których bezwzględnie nie należy przekraczać.

  5. W bibliotece może przebywać jednocześnie dwóch użytkowników z zachowaniem wymaganej bezpiecznej odległości (2m).
  6. Książki i materiały zwracane użytkownik samodzielnie odkłada w holu biblioteki do kartonów oznaczonych datą ( „strefa brudna”).
  7. Materiały zwrócone przez użytkowników podlegają kwarantannie przez dziesięć kolejnych dni. Po tym czasie bibliotekarz zaopatrzony w środki ochrony osobistej dokona możliwej do przeprowadzenia dezynfekcji każdego egzemplarza. Po tym zabiegu książki mogą zostać odznaczone w systemie i wrócić na półki. Książki z półek podaje bibliotekarz zaopatrzony w rękawiczki („droga czysta”).
  8. Użytkownicy mają obowiązek stosować się do zaleceń i procedur GIS, które dostępne są w holu biblioteki.
  9. W widocznym miejscu w przestrzeni dla użytkowników w holu biblioteki dostępny jest płyn do dezynfekcji, instrukcje dotyczące higieny rąk, dezynfekcji dłoni, sposobu zakładania i zdejmowania masek ochronnych.
  10. Zużyte rękawiczki i maseczki jednorazowe należy wyrzucać do wyznaczonego, zamykanego kosza ustawionego w holu biblioteki.

  12. W przypadku stwierdzenia wyraźnych oznak choroby, jak uporczywy kaszel, złe samopoczucie, trudności w oddychaniu, osoba nie powinna zostać wpuszczona na teren obiektu. Powinna zostać poinstruowana o jak najszybszym zgłoszeniu się do najbliższego oddziału zakaźnego celem konsultacji z lekarzem, poprzez udanie się tam transportem własnym lub powiadomienie 999 albo 112.
  13. Wraz ze zmianą sytuacji rozprzestrzeniania się epidemii zalecenia mogą ulec zmianie.

   

   

  zobacz więcej
  Data publikacji: 08-05-2020 08:22
bibliotekzagwizdzie_i_miejsce_2017_konkurs_10 (Kopiowanie) (2).jpeg DSC_0275.jpeg DSC_0289.jpeg DSC_2067.jpeg IMG_0004.jpeg IMG_0126.jpeg IMG_0522.jpeg IMG_0596.jpeg pomoc.jpeg

 

KATALOG biblioteczny
ONLINE

 

 

Polecamy:

Gmina Murów

Przedszkole Murów

PSP Murów

PG Zagwiździe

Sołectwo Zagwiździe

PP Stare Budkowice

STowarzyszenie Budkowice

Polub NAS na FB


 

Fundacja TUS.1..jpeg

 

AKTYWNA BIBLIOTEKA.jpeg

 

Osoba starsza w bibliotece.jpeg
 

Osoba z niepełnosprawnością w bibliotece.jpeg

audiobooki.jpeg
tablety-biborg_zaj.png