Dziś jest: sobota, 23-02-2019, Imieniny: Damiana, Romana, Romany

Aktualności 2019

• Zapraszamy do Łubnian

Koleżanki bibliotekarki zapraszają na spotkanie z okazji Dnia KobietŁubniany plakat.jpeg

Data publikacji: 22-02-2019 10:52
  • O miłości i wielkich ludziach w bibliotece

(St.B.) Walentynki 2019.jpeg Średniaki  z budkowickiego przedszkola postanowiły spędzić walentynki w bibliotece. Wysłuchały opowiadań o uczuciach, a głównie o miłości.
    Dzieci zwracały się do swoich kolegów, mówiąc każdemu coś miłego, w nagrodę  dostały czerwone serduszka. Wielkie serce natomiast wykonały dla swojej pani wychowawczyni.
    Drugim tematem spotkania było poznawanie Wielkich Polaków. Przedszkolaki poznawały postać Jana Pawła II oraz Mikołaja Kopernika. Starszaki dodatkowo wysłuchały ciekawostek i opowiadań o kosmosie.

Data publikacji: 18-02-2019 13:57
  • Ferie w Zagwiździu

20190206_122516[1].jpeg W czasie ferii w bibliotece w Zagwiździu odbywały się zajęcia dla dzieci. Graliśmy w gry planszowe (dziękujemy niezawodnemu  panu Łukaszowi Gowinowi !). Zorganizowaliśmy również „Eko-Pokaz Mody” oraz „Mini-Mam Talent”. Robiliśmy notesiki, mydełka i solankowe buteleczki. Dużą atrakcją było spotkanie z paniami z firmy Psikus, które zapoznały nas z tajnikami dogoterapii.

Data publikacji: 07-02-2019 14:04
  • Ferie bez nudy

numer 1.jpeg Gminna Biblioteka w Murowie zorganizowała w czasie ferii zajęcia dla dzieci. Graliśmy w gry planszowe, tworzyliśmy obrazki z piasku, uczyliśmy się bindowania  i techniki wytwarzania mydełek z gliceryny. Spędziliśmy wspólnie czas bardzo wesoło i owocnie.  Furorę zrobił pan wójt Michał Golenia, który wziął udział w warsztatach mydlarskich.

Bardzo dziękujemy państwu Katarzynie i Łukaszowi Gowinom za życzliwość, wsparcie, prezentację wspaniałych gier oraz ciekawe warsztaty.

Data publikacji: 04-02-2019 13:30
  • Odwiedziny w bibliotece.

(St.B.) lekcja biblioteczna.jpeg W czwartek klasa I Szkoły Podstawowej uczestniczyła w zajęciach bibliotecznych w Starych Budkowicach. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z funkcjonowaniem biblioteki publicznej. Za pomocą teatrzyku kamishibai postacie z bajek przedstawiały słuchaczom jakie zasady obowiązują w bibliotece, dlaczego ważny jest regulamin oraz jak być dobrym czytelnikiem, który potrafi szanować książki. Uczniowie odpowiadali na pytania, śpiewająco zdali egzamin  i w nagrodę otrzymali zakładki do książek.

Kolejna grupa przedszkolna, która odwiedziła bibliotekę to starszaki.Poznawały zwyczaje karnawałowe na Śląsku Opolskim. Dzieciom zostały przedstawione tradycje, które odeszły w zapomnienie i zwyczaje, które nadal są kultywowane. Wskazano na różnice pomiędzy "kiedyś" , a "dziś". Wspólnie zastanawialiśmy się, dlaczego  nie można obecnie odtworzyć niektórych tradycji.

Data publikacji: 28-01-2019 17:46
  • Poszukiwany, poszukiwana...

Poszukiwany.jpeg

Data publikacji: 18-01-2019 14:59
  • Ferie w bibliotece w Zagwiździu.

Gminna Biblioteka Publiczna w Murowie.jpeg Zapraszamy dzieci w pierwszym tygodniu ferii na zajęcia w bibliotece. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie, bo liczba miejsc ograniczona!

Plan zajęć w czasie ferii w bibliotece w Zagwiździu

Poniedziałek 28.01.19- godz.13.30- 15.30 spotkanie z grą. Prezentacja najnowszych gier planszowych, rozgrywki i zabawy.
    Wtorek 29.01.2019 godz.11.00-13.00 „Gra biblioteczna z zagadkami”, zajęcia plastyczne.
    Środa 30.01.2019 godz.10.00-12.00 warsztaty bindowania- wykonywanie notesów ( zajęcia płatne 20 zł./os., obowiązują zapisy).
    Czwartek 31.01.2019 godz.11.30-12.30 warsztaty mydlarskie- wykonywanie mydełek z gliceryny ( zajęcia płatne 20 zł./ os., obowiązują zapisy)

Data publikacji: 09-01-2019 12:26