Zapraszamy na nasz profil na Facebooku!                                                                                                                       Zapraszamy na nasz profil na Facebooku!                                                                                                        Zapraszamy na nasz profil na Facebooku!                                                                                            Zapraszamy na nasz profil na Facebooku!

Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Gminna Biblioteka
Publiczna w Murowie
Dziś jest: poniedziałek, 23-09-2019, Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli

Aktualności 2019

 • Narodowe Czytanie edycja 2019

  numer 1.jpeg Narodowe Czytanie to akcja ta organizowana pod patronatem Pary Prezydenckiej od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W tegorocznej edycji zaproponowano do czytania  Nowele polskie. Wraz z nauczycielką języka polskiego, panią Edytą Blasczyk, wybraliśmy „Katarynkę” Bolesława Prusa.

  Uczniowie PSP w Zagwiździu, bibliotekarki oraz Wójt Gminy Murów- pan Michał Golenia, odczytali kolejne fragmenty tekstu. Obejrzeliśmy też prezentację multimedialną dotyczącą konotacji literackich, muzycznych, plastycznych i frazeologicznych związanych z katarynką.

  Całe wydarzenie odbyło się w kompleksie zabytkowej huty w Zagwiździu, po której z wielkim zaangażowaniem oprowadził grupę młodzieży pan Andrzej Puławski.

  Spotkanie było wyjątkowe również dlatego, że uczestniczyła w nim grupa młodzieży z ZS w Dobrzeniu Wielkim pod opieką pani Sabiny Lazik-Wodarz, która realizowała przy okazji akcję „Odjazdowy bibliotekarz”.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 09-09-2019 12:50
 • Wakacje bez nudy z Gminną Biblioteką Publiczną

  numer 1.jpeg W tym roku dzięki środkom przekazanym przez Gminę Murów sołtysom i bibliotekom udało się zorganizować bardzo ciekawe zajęcia dla dzieci.

  Na spotkaniu z panem rymarzem Michałem Maciejewskim dowiedzieliśmy się jak powstają autorskie wyroby ze skóry oraz wykonaliśmy skórzane bransoletki. Były to bardzo interesujące warsztaty poprowadzone z pasją, zaangażowaniem i ogromną cierpliwością.

  Panie z firmy „Psikus” przeprowadziły zajęcia z elementami dogoterapii. Dwa piękne i mądre psy: Max i Alex uczyły zasad opieki i postępowania z pupilami.

  W Restauracji Da Enzo mogliśmy spróbować swoich sił w wyrabianiu pizzy. Ciekawy wykład o historii i recepturze tego włoskiego przysmaku wygłosił pan Łukasz Żak, który jest prawdziwym mistrzem kuchni. Wszyscy uczestnicy zajęć wypiekli własne pizze oraz otrzymali miłe upominki od właścicieli restauracji. W warsztatach wziął udział wójt gminy pan Michał Golenia, który aktywnie włączył się w zajęcia.

  Kolejne spotkanie poprowadziła pani Katarzyna Gowin, która pomogła wykonać ekologiczne plecaki z kolorowymi rysunkami. Każdy uczestnik otrzymał niepowtarzalny worek na własność.

  A mąż pani Kasi, pan Łukasz Gowin tradycyjnie zaprezentował wspaniałe gry planszowe o tak bogatej tematyce, że całe rodziny mogły znaleźć coś dla siebie. Okazało się, że szata graficzna, stopień skomplikowania i rozbudowana fabuła „planszówek” nie ustępuje grom komputerowym.

  Większość z nas kocha słodycze, dlatego nie mogło zabraknąć lizakowych warsztatów. Z panią Ewą- właścicielką firmy Bonominka z Opola wykonaliśmy kolorowe, przepyszne lizaki. Poznaliśmy też nowy zawód: karmelkarz. Na koniec zajęć każdy uczestnik otrzymał paczuszkę ręcznie wykonanych cukierków.

  Dzieci z Zagwiździa brały również udział w spotkaniu z panem Dominikiem i panią Agnieszką ze Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Dzięki przywiezionym przez nich sprzętom( siatki, lupy itp.) udało się zaobserwować najmniejszych mieszkańców naszych łąk. Potem strażacy z OSP w Zagwiździu przeprowadzili zajęcia edukacyjno- ruchowe w kompleksie zabytkowej huty.

  Wakacyjny wyjazd był atrakcją dla dzieci ze St. Budkowic. Duża grupa uczestników pojechała na wycieczkę do Centrum Rozrywki BSK w Ozimku. W obiekcie dzieci mogły zagrać w kręgle, poskakać na trampolinach i aktywnie spędzić prawie cały dzień. Kolejnym wydarzeniem były warsztaty kulinarne w Pizzerii „Olivka” w St. Budkowicach. Uczestnicy wypiekali włoski przysmak wg własnych pomysłów i gustów. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za wspólnie spędzony czas, sołtysom za współpracę, a naszej gminie za środki finansowe. Okazuje się, że razem można zdziałać bardzo dużo!

  Zapraszamy do odwiedzania biblioteki również w pozostałe wakacyjne dni i po nowości na urlopowe wyjazdy.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 17-07-2019 13:20
 • Przedszkolaki w bibliotece

  (St.B) 06.2019.jpeg W kończącym się roku szkolnym po raz ostatni starszaki i średniaki odwiedziły bibliotekę w Starych Budkowicach. Średniaki tym razem zajęły się układaniem puzzli, a starszakom przedstawiono atlasy i leksykony przyrodnicze oraz przewodniki informujące o ciekawych miejscach w Polsce.
  Trzy najlepsze czytelniczki zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami książkowymi.
  Dziękujemy pani dyrektor przedszkola, wychowawcom poszczególnych grup oraz dzieciom za całoroczną współpracę i życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 14-06-2019 10:40
 • Odjazdowe bibliotekarki i odjazdowi czytelnicy

  numer 1.jpeg W czwartek pod opieką bibliotekarek z GBP w Murowie wyruszyły trzy grupy rowerzystów. Kierowaliśmy się do pięknego obiektu położonego na terenie naszej gminy- Zamku w Bożejowie.
  Na miejscu czekał nas poczęstunek, zwiedzanie zamku i lekcja żywej historii z żołnierzami pruskimi w tle. W tym roku całe wydarzenie organizowaliśmy wspólnie z GBP w Łubnianach. Pani Kasi Sobocie dziękujemy za pyszne pączki!
  Wspaniała pogoda, piękne otoczenie, ogromne zaangażowanie bibliotekarek i chęć do wspólnej zabawy sprawiły, że była to bardzo udana impreza.
  Wśród naszych gości był wójt Gminy Murów, pan Michał Golenia, pan Stanisław Onyszkiewicz- przewodniczący RG Murów, wójt Gminy Łubniany pan Paweł Wąsiak oraz przedstawiciele Rady Gminy Łubniany.

  Serdecznie dziękujemy naszym wójtom za wsparcie przedsięwzięcia, panu Mirosławowi Garackowi za gościnę i prezentację zamku, panu Hubertowi Nance z adiutantem za wspaniały pokaz historyczny, obsłudze zamku i Pani Menager za świetne przygotowanie poczęstunku, członkom koła kulinarnego pod kierunkiem pani Anastazji Puto za pyszne muffinki, a wszystkim uczestnikom za udział i dobry humor.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 07-06-2019 14:51
 • Odjazdowy Bibliotekarz EDYCJA 2019

  odjazdowy-bibiotekarz.png Regulamin Rajdu rowerowego "Odjazdowy Bibliotekarz. Edycja 2019"  06.06.2019 godz. 9:30 z Murowa, Zagwiździa i St. Budkowic. ZAPRASZAMY!Regulamin Odjazdowy Bibliotekarz 1.jpegRegulamin Odjazdowy Bibliotekarz 2.jpeg

  zobacz więcej
  Data publikacji: 05-06-2019 16:19
 • Przedszkolaki w bibliotece

  (St.B) maj 2019.jpeg W tym miesiącu przedszkolaki często odwiedziły bibliotekę w Starych Budkowicach. W Dniu Bibliotekarza pamiętały o życzeniach, ofiarowały piękną laurkę i odśpiewały pani bibliotekarce 100 lat.
  Maluszki oglądały książeczki o tematyce rodzinnej i wysłuchały opowiadania pt. "To co najbardziej lubię ... Rodzina".
  Rozmieszczenie księgozbioru na półkach, zasady wypożyczania książek oraz regulamin biblioteki było tematem spotkania ze średniakami.
  Grupa najstarsza  poznawała poszczególne etapy powstawania książki, począwszy od pracy autora po gotowy produkt w księgarni. Dzieci zmierzyły się z samodzielnym wykonaniem książeczki kolorując ilustracje  do przygotowanego tekstu.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 20-05-2019 16:02
 • Wędrujemy ścieżkami historii, czyli nasze zabytki oczami młodzieży

  numer 1.jpeg Uczniowie techniku mechanicznego z Namysłowa odwiedzili naszą gminę, aby zapoznać się z historią i zabytkami Zagwiździa. Wysłuchaliśmy wykładu księdza dr Alfreda Skrzypczyka o rekonstrukcji kościoła ,odwiedziliśmy ogród i zabytkową hutę, o której opowiedziała pani  Maria Kania zajmująca się promocją w naszym urzędzie. Dzięki pomocy  gimnazjalistów udało się rozegrać bardzo emocjonującą grę terenową. Kolejną atrakcją była prawdziwa włoska pizza przygotowana przez restaurację Da Enzo. Wszyscy uczestnicy wyjechali od nas zadowoleni i z podziwem mówili o atrakcjach, które odwiedzili.

  Bardzo dziękujemy pani Dyrektor PSP w Zagwiździu Gabrieli Kani oraz pani mgr Agacie Kobylańskiej za pomoc w organizacji wydarzenia. Uczniowie szkoły spisali się na medal!

  Dziękujemy również pani Marii Kani,  panu Hubertowi Nance,  pani Anecie Czellnik i księdzu Alfredowi Skrzypczykowi za wsparcie i życzliwość.

  Młodzież uczestnicząca w wizycie bierze udział w projekcie Eduko realizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Namysłowie.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 17-05-2019 14:25
 • " Mała Książka- Wielki Człowiek" kolejna edycja już wkrótce

  Miło nam poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna w Murowie została przyjęta do projektu "Mała Książka- Wielki Człowiek".
  Tak o tej cennej inicjatywie piszą specjaliści z Instytutu Książki:
  "Projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.Mała książka 2019.jpeg

  zobacz więcej
  Data publikacji: 10-05-2019 13:04
 • Dzień Bibliotekarza i Tydzień Bibliotek

  Nr 1.jpeg

  Dziś obchodzimy  zawodowe święto oraz inaugurujemy Tydzień Bibliotek.

  Lubimy naszą pracę i naszych użytkowników. Bycie bibliotekarką to dużo więcej niż tylko zawód!

  Dziękujemy za wszystkie życzenia i ciepłe słowa. Dzięki takim wyrazom pamięci czujemy, że nasza praca ma sens :-)

  zobacz więcej
  Data publikacji: 08-05-2019 14:56
 • Bibliotekarki pierwszej pomocy

  numer 1.jpeg Dziś pracownice biblioteki pod czujnym i profesjonalnym okiem ratownika medycznego pana Mirosława Blaka przeszkoliły się z pierwszej pomocy przedlekarskiej. Emocje były ogromne, bo też temat ważny i poważny.
  Polecamy pana Mirka wszystkim, którzy chcą zdobyć rzetelną wiedzę teoretyczną i praktyczną.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 29-04-2019 15:38
bibliotekzagwizdzie_i_miejsce_2017_konkurs_10 (Kopiowanie) (2).jpeg DSC_0275.jpeg DSC_0289.jpeg DSC_2067.jpeg IMG_0004.jpeg IMG_0126.jpeg IMG_0522.jpeg IMG_0596.jpeg pomoc.jpeg

 

KATALOG biblioteczny
ONLINE

 

 

Polecamy:

Gmina Murów

Przedszkole Murów

PSP Murów

PG Zagwiździe

Sołectwo Zagwiździe

PP Stare Budkowice

STowarzyszenie Budkowice

Polub NAS na FB


 

Fundacja TUS.1..jpeg

 

AKTYWNA BIBLIOTEKA.jpeg

 

Osoba starsza w bibliotece.jpeg
 

Osoba z niepełnosprawnością w bibliotece.jpeg

audiobooki.jpeg
tablety-biborg_zaj.png