Zapraszamy na nasz profil na Facebooku!                                                                                                                       Zapraszamy na nasz profil na Facebooku!                                                                                                        Zapraszamy na nasz profil na Facebooku!                                                                                            Zapraszamy na nasz profil na Facebooku!

Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Gminna Biblioteka
Publiczna w Murowie
Dziś jest: niedziela, 23-09-2018, Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli

Aktualności 2018

 • Uwaga! Konkurs dla dzieci!

  Konkurs 2018.jpegZapraszamy do udziału.Szczegóły i karty zgłoszeniowe dostępne w każdej naszej bibliotece.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 12-09-2018 15:45
 • Zapraszamy na spotkanie autorskie!

  M. Kordel.jpeg25.09.18 o godz. 18.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Murowie będziemy gościć panią Magdalenę Kordel. Serdecznie zapraszamy członków DKK oraz wszystkich zainteresowanych.
  Magdalena Kordel - jest autorką, m.in. bestsellerowych powieści "Anioł do wynajęcia", „Uroczysko" i "Sezon na cuda”. Szybko okazało się, że jej książki stały się balsamem dla duszy tysięcy czytelników. Uwielbia podróżować, czytać i gotować. Razem z mężem i dwójką dzieci mieszka w Otwocku i kiedy tylko może ucieka w Sudety, bo marzy się jej dom gdzieś wysoko w górach. Niedługo będziemy mogli poznać nową serię jej autorstwa "Wilczy Dwór. Córka Wiatrów".

  zobacz więcej
  Data publikacji: 11-09-2018 10:09
 • Uwaga! Ważny komunikat!

  Gminna Biblioteka Publiczna w Murowie.jpeg Raz na pięć lat biblioteki mają obowiązek dokonać inwentaryzacji księgozbioru. Przyszła i kolej na bibliotekę w Murowie.
  W związku z tym od dnia 21.08.18 do 24.08.18 biblioteka będzie nieczynna.
                                       Przepraszamy!

  zobacz więcej
  Data publikacji: 22-08-2018 13:15
 • Wakacje w Zagwiździu

  Wakacje 2018.jpeg Dzięki współpracy z panem sołtysem Piotrem Gollenią i środkom finansowym z funduszu antyalkoholowego odbyły się zajęcia dla dzieci. Każdy dzień kończył się poczęstunkiem dla uczestników. Tydzień rozpoczęliśmy warsztatami florystycznymi, które poprowadziła pani Kornelia Dambowy. Dzieci wykonały piękne kompozycje z kwiatów. W drugiej części zajęć pani Kasia Kania zorganizowała gry i zabawy po angielsku. We wtorek odbyły się warsztaty z panią Kasią Gowin, na zajęciach powstały piękne kartki i pudełka na wakacyjne pamiątki. Na następny dzień odwiedziły nas panie z Klubu Seniora, które uczyły wykonywać aniołki z papieru. Dodatkową atrakcją były odwiedziny w Stacji Opieki Caritas w Zagwiździu. W czwartek pan Hubert Nanko zapoznał nas z historią Zagwiździa, wojen pruskich i broni. Dzieci pod przewodnictwem pana Huberta wykonały makietę dawnej miejscowości. Ostatni dzień również obfitował w wiele atrakcji. Udaliśmy się do Nadleśnictwa Kup, gdzie pan Janusz Kowal w bardzo ciekawy sposób oprowadził nas po Izbie Leśnej. Na koniec do swojego domku myśliwskiego zaprosili nas myśliwi z Koła łowieckiego Daniel nr 15, którzy przygotowali dla nas ognisko i poczęstunek.

  W imieniu dzieci dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację zajęć wakacyjnych.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 17-07-2018 11:25
 • Po pierwsze, nie nudzić!-czyli wakacje w Murowie

  numer 1.jpeg W tym roku dzięki współpracy z panią Sołtys Barbarą Proth i środkom finansowym z funduszu antyalkoholowego prowadziłyśmy zajęcia wakacyjne dla dzieci z Murowa.

  Przez cały tydzień organizowałyśmy warsztaty tematyczne. Uczestnicy toczyli figurki na kole garncarskim, wykonywali biżuterię z koralików, stworzyli niepowtarzalne zakładki do książek, kartki pocztowe oraz pudełka na wakacyjne skarby. Krótkim oddechem od bardzo intensywnych zajęć było spotkanie wakacyjnego klubu dyskusyjnego, w czasie którego rozmawialiśmy o filmie „Sekret Eleonory”.

  A na zakończenie odbyły się zawody sportowe z nagrodami oraz pizza party!

  Bardzo dziękujemy uczestnikom za aktywny udział w zajęciach. Specjalne podziękowania składamy pani Justynie Wolnej z pracowni Wolna Ceramika oraz pani Kasi Gowin ze Scrapieciarni, które poprowadziły niezwykłe warsztaty. Oprócz konkretnych przedmiotów, które dzieci wykonały, obie Panie podarowały nam znacznie więcej: uwagę, zaangażowanie, pasję ,cierpliwość i wiele radości.

  Dziękujemy również panu Krzysztofowi Laszczakowi za przekazanie nagród rzeczowych dla uczestników zawodów sportowych.

   

  zobacz więcej
  Data publikacji: 11-07-2018 14:57
 • Wakacje!!

  Wakacje.jpeg Nareszcie urlopy i wolny czas. Zakupiłyśmy już nowości książkowe. Nie zapomnijcie zabrać książek do walizki!

  Biblioteki w naszej gminie będą czynne przez całe dwa miesiące. Prosimy sprawdzać na bieżąco informacje o pełnionych dyżurach.
  Informujemy również, że w związku z licznymi prośbami rodziców, na czas wakacji zmieniamy godziny pracy biblioteki w Murowie i filii w Zagwiździu.

  GBP w Murowie będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-16.00

  Filia biblioteczna w Zagwiździu będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-16.00

  zobacz więcej
  Data publikacji: 27-06-2018 12:13
 • Noc Bibliotek

  numer 1.jpeg Tegoroczna edycja tej popularnej akcji promującej książki i czytelnictwo przybrała w Murowie formę escape roomu. Uczestnicy musieli rozwiązać zagadkę literacką, do której docierali krok po kroku.

  Nagrodą za cierpliwość i pomysłowość było wspólne oglądanie filmu „Tarapaty” oraz słodki poczęstunek.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 12-06-2018 11:26
 • Jak nie czytam, jak czytam!

  Numer 1.jpeg Ogólnopolska akcja wspólnego czytania odbyła się w tym roku w PSP w Murowie. Nasza biblioteka została zaproszona do udziału w imprezie plenerowej.

  Pogoda i czytelnicy dopisali. Warto czytać razem!

  zobacz więcej
  Data publikacji: 12-06-2018 11:23
 • Książki i rowery, czyli jedziemy w bory!

  Numer1.jpeg Odjazdowy Bibliotekarz to ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo, biblioteki i aktywne spędzanie wolnego czasu.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 12-06-2018 11:19
 • Odjazdowy Bibliotekarz już w środę 6.06.18!!!

  20180601_140228.jpeg Szczegóły na plakacie i w naszych bibliotekach.
  Serdecznie zapraszamy!!

  zobacz więcej
  Data publikacji: 01-06-2018 14:22
DSC_0275.jpeg DSC_0289.jpeg DSC_1958.jpeg DSC_2067.jpeg IMG_0004.jpeg IMG_0126.jpeg IMG_0522.jpeg IMG_0596.jpeg pomoc.jpeg

 

KATALOG biblioteczny
ONLINE

 

 

Polecamy:

Gmina Murów

Przedszkole Murów

PSP Murów

PG Zagwiździe

Sołectwo Zagwiździe

PP Stare Budkowice

STowarzyszenie Budkowice

Polub NAS na FB


 

Fundacja TUS.1..jpeg

 

AKTYWNA BIBLIOTEKA.jpeg

 

Osoba starsza w bibliotece.jpeg
 

Osoba z niepełnosprawnością w bibliotece.jpeg

audiobooki.jpeg
tablety-biborg_zaj.png