Dziś jest: niedziela, 23-09-2018, Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli

Aktualności 2018

• Uwaga! Konkurs dla dzieci!

Konkurs 2018.jpegZapraszamy do udziału.Szczegóły i karty zgłoszeniowe dostępne w każdej naszej bibliotece.

Data publikacji: 12-09-2018 15:45
  • Zapraszamy na spotkanie autorskie!

M. Kordel.jpeg25.09.18 o godz. 18.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Murowie będziemy gościć panią Magdalenę Kordel. Serdecznie zapraszamy członków DKK oraz wszystkich zainteresowanych.
    Magdalena Kordel - jest autorką, m.in. bestsellerowych powieści "Anioł do wynajęcia", „Uroczysko" i "Sezon na cuda”. Szybko okazało się, że jej książki stały się balsamem dla duszy tysięcy czytelników. Uwielbia podróżować, czytać i gotować. Razem z mężem i dwójką dzieci mieszka w Otwocku i kiedy tylko może ucieka w Sudety, bo marzy się jej dom gdzieś wysoko w górach. Niedługo będziemy mogli poznać nową serię jej autorstwa "Wilczy Dwór. Córka Wiatrów".

Data publikacji: 11-09-2018 10:09
  • Uwaga! Ważny komunikat!

Gminna Biblioteka Publiczna w Murowie.jpeg Raz na pięć lat biblioteki mają obowiązek dokonać inwentaryzacji księgozbioru. Przyszła i kolej na bibliotekę w Murowie.
    W związku z tym od dnia 21.08.18 do 24.08.18 biblioteka będzie nieczynna.
                                         Przepraszamy!

Data publikacji: 22-08-2018 13:15
  • Wakacje w Zagwiździu

Wakacje 2018.jpeg Dzięki współpracy z panem sołtysem Piotrem Gollenią i środkom finansowym z funduszu antyalkoholowego odbyły się zajęcia dla dzieci. Każdy dzień kończył się poczęstunkiem dla uczestników. Tydzień rozpoczęliśmy warsztatami florystycznymi, które poprowadziła pani Kornelia Dambowy. Dzieci wykonały piękne kompozycje z kwiatów. W drugiej części zajęć pani Kasia Kania zorganizowała gry i zabawy po angielsku. We wtorek odbyły się warsztaty z panią Kasią Gowin, na zajęciach powstały piękne kartki i pudełka na wakacyjne pamiątki. Na następny dzień odwiedziły nas panie z Klubu Seniora, które uczyły wykonywać aniołki z papieru. Dodatkową atrakcją były odwiedziny w Stacji Opieki Caritas w Zagwiździu. W czwartek pan Hubert Nanko zapoznał nas z historią Zagwiździa, wojen pruskich i broni. Dzieci pod przewodnictwem pana Huberta wykonały makietę dawnej miejscowości. Ostatni dzień również obfitował w wiele atrakcji. Udaliśmy się do Nadleśnictwa Kup, gdzie pan Janusz Kowal w bardzo ciekawy sposób oprowadził nas po Izbie Leśnej. Na koniec do swojego domku myśliwskiego zaprosili nas myśliwi z Koła łowieckiego Daniel nr 15, którzy przygotowali dla nas ognisko i poczęstunek.

W imieniu dzieci dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację zajęć wakacyjnych.

Data publikacji: 17-07-2018 11:25
  • Po pierwsze, nie nudzić!-czyli wakacje w Murowie

numer 1.jpeg W tym roku dzięki współpracy z panią Sołtys Barbarą Proth i środkom finansowym z funduszu antyalkoholowego prowadziłyśmy zajęcia wakacyjne dla dzieci z Murowa.

Przez cały tydzień organizowałyśmy warsztaty tematyczne. Uczestnicy toczyli figurki na kole garncarskim, wykonywali biżuterię z koralików, stworzyli niepowtarzalne zakładki do książek, kartki pocztowe oraz pudełka na wakacyjne skarby. Krótkim oddechem od bardzo intensywnych zajęć było spotkanie wakacyjnego klubu dyskusyjnego, w czasie którego rozmawialiśmy o filmie „Sekret Eleonory”.

A na zakończenie odbyły się zawody sportowe z nagrodami oraz pizza party!

Bardzo dziękujemy uczestnikom za aktywny udział w zajęciach. Specjalne podziękowania składamy pani Justynie Wolnej z pracowni Wolna Ceramika oraz pani Kasi Gowin ze Scrapieciarni, które poprowadziły niezwykłe warsztaty. Oprócz konkretnych przedmiotów, które dzieci wykonały, obie Panie podarowały nam znacznie więcej: uwagę, zaangażowanie, pasję ,cierpliwość i wiele radości.

Dziękujemy również panu Krzysztofowi Laszczakowi za przekazanie nagród rzeczowych dla uczestników zawodów sportowych.

Data publikacji: 11-07-2018 14:57
  • Wakacje!!

Wakacje.jpeg Nareszcie urlopy i wolny czas. Zakupiłyśmy już nowości książkowe. Nie zapomnijcie zabrać książek do walizki!

Biblioteki w naszej gminie będą czynne przez całe dwa miesiące. Prosimy sprawdzać na bieżąco informacje o pełnionych dyżurach.
    Informujemy również, że w związku z licznymi prośbami rodziców, na czas wakacji zmieniamy godziny pracy biblioteki w Murowie i filii w Zagwiździu.

GBP w Murowie będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-16.00

Filia biblioteczna w Zagwiździu będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-16.00

Data publikacji: 27-06-2018 12:13
  • Noc Bibliotek

numer 1.jpeg Tegoroczna edycja tej popularnej akcji promującej książki i czytelnictwo przybrała w Murowie formę escape roomu. Uczestnicy musieli rozwiązać zagadkę literacką, do której docierali krok po kroku.

Nagrodą za cierpliwość i pomysłowość było wspólne oglądanie filmu „Tarapaty” oraz słodki poczęstunek.

Data publikacji: 12-06-2018 11:26
  • Jak nie czytam, jak czytam!

Numer 1.jpeg Ogólnopolska akcja wspólnego czytania odbyła się w tym roku w PSP w Murowie. Nasza biblioteka została zaproszona do udziału w imprezie plenerowej.

Pogoda i czytelnicy dopisali. Warto czytać razem!

Data publikacji: 12-06-2018 11:23
  • Książki i rowery, czyli jedziemy w bory!

Numer1.jpeg Odjazdowy Bibliotekarz to ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo, biblioteki i aktywne spędzanie wolnego czasu.

Data publikacji: 12-06-2018 11:19
  • Odjazdowy Bibliotekarz już w środę 6.06.18!!!

20180601_140228.jpeg Szczegóły na plakacie i w naszych bibliotekach.
    Serdecznie zapraszamy!!

Data publikacji: 01-06-2018 14:22
DSC_0275.jpeg DSC_0289.jpeg DSC_1958.jpeg DSC_2067.jpeg IMG_0004.jpeg IMG_0126.jpeg IMG_0522.jpeg IMG_0596.jpeg pomoc.jpeg