Zapraszamy na nasz profil na Facebooku!                                                                                                                       Zapraszamy na nasz profil na Facebooku!                                                                                                        Zapraszamy na nasz profil na Facebooku!                                                                                            Zapraszamy na nasz profil na Facebooku!

Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Gminna Biblioteka
Publiczna w Murowie
Dziś jest: sobota, 18-08-2018, Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Aktualności 2018

 • Wakacje w Zagwiździu

  Wakacje 2018.jpeg Dzięki współpracy z panem sołtysem Piotrem Gollenią i środkom finansowym z funduszu antyalkoholowego odbyły się zajęcia dla dzieci. Każdy dzień kończył się poczęstunkiem dla uczestników. Tydzień rozpoczęliśmy warsztatami florystycznymi, które poprowadziła pani Kornelia Dambowy. Dzieci wykonały piękne kompozycje z kwiatów. W drugiej części zajęć pani Kasia Kania zorganizowała gry i zabawy po angielsku. We wtorek odbyły się warsztaty z panią Kasią Gowin, na zajęciach powstały piękne kartki i pudełka na wakacyjne pamiątki. Na następny dzień odwiedziły nas panie z Klubu Seniora, które uczyły wykonywać aniołki z papieru. Dodatkową atrakcją były odwiedziny w Stacji Opieki Caritas w Zagwiździu. W czwartek pan Hubert Nanko zapoznał nas z historią Zagwiździa, wojen pruskich i broni. Dzieci pod przewodnictwem pana Huberta wykonały makietę dawnej miejscowości. Ostatni dzień również obfitował w wiele atrakcji. Udaliśmy się do Nadleśnictwa Kup, gdzie pan Janusz Kowal w bardzo ciekawy sposób oprowadził nas po Izbie Leśnej. Na koniec do swojego domku myśliwskiego zaprosili nas myśliwi z Koła łowieckiego Daniel nr 15, którzy przygotowali dla nas ognisko i poczęstunek.

  W imieniu dzieci dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację zajęć wakacyjnych.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 17-07-2018 11:25
 • Po pierwsze, nie nudzić!-czyli wakacje w Murowie

  numer 1.jpeg W tym roku dzięki współpracy z panią Sołtys Barbarą Proth i środkom finansowym z funduszu antyalkoholowego prowadziłyśmy zajęcia wakacyjne dla dzieci z Murowa.

  Przez cały tydzień organizowałyśmy warsztaty tematyczne. Uczestnicy toczyli figurki na kole garncarskim, wykonywali biżuterię z koralików, stworzyli niepowtarzalne zakładki do książek, kartki pocztowe oraz pudełka na wakacyjne skarby. Krótkim oddechem od bardzo intensywnych zajęć było spotkanie wakacyjnego klubu dyskusyjnego, w czasie którego rozmawialiśmy o filmie „Sekret Eleonory”.

  A na zakończenie odbyły się zawody sportowe z nagrodami oraz pizza party!

  Bardzo dziękujemy uczestnikom za aktywny udział w zajęciach. Specjalne podziękowania składamy pani Justynie Wolnej z pracowni Wolna Ceramika oraz pani Kasi Gowin ze Scrapieciarni, które poprowadziły niezwykłe warsztaty. Oprócz konkretnych przedmiotów, które dzieci wykonały, obie Panie podarowały nam znacznie więcej: uwagę, zaangażowanie, pasję ,cierpliwość i wiele radości.

  Dziękujemy również panu Krzysztofowi Laszczakowi za przekazanie nagród rzeczowych dla uczestników zawodów sportowych.

   

  zobacz więcej
  Data publikacji: 11-07-2018 14:57
 • Wakacje!!

  Wakacje.jpeg Nareszcie urlopy i wolny czas. Zakupiłyśmy już nowości książkowe. Nie zapomnijcie zabrać książek do walizki!

  Biblioteki w naszej gminie będą czynne przez całe dwa miesiące. Prosimy sprawdzać na bieżąco informacje o pełnionych dyżurach.
  Informujemy również, że w związku z licznymi prośbami rodziców, na czas wakacji zmieniamy godziny pracy biblioteki w Murowie i filii w Zagwiździu.

  GBP w Murowie będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-16.00

  Filia biblioteczna w Zagwiździu będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-16.00

  zobacz więcej
  Data publikacji: 27-06-2018 12:13
 • Noc Bibliotek

  numer 1.jpeg Tegoroczna edycja tej popularnej akcji promującej książki i czytelnictwo przybrała w Murowie formę escape roomu. Uczestnicy musieli rozwiązać zagadkę literacką, do której docierali krok po kroku.

  Nagrodą za cierpliwość i pomysłowość było wspólne oglądanie filmu „Tarapaty” oraz słodki poczęstunek.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 12-06-2018 11:26
 • Jak nie czytam, jak czytam!

  Numer 1.jpeg Ogólnopolska akcja wspólnego czytania odbyła się w tym roku w PSP w Murowie. Nasza biblioteka została zaproszona do udziału w imprezie plenerowej.

  Pogoda i czytelnicy dopisali. Warto czytać razem!

  zobacz więcej
  Data publikacji: 12-06-2018 11:23
 • Książki i rowery, czyli jedziemy w bory!

  Numer1.jpeg Odjazdowy Bibliotekarz to ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo, biblioteki i aktywne spędzanie wolnego czasu.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 12-06-2018 11:19
 • Odjazdowy Bibliotekarz już w środę 6.06.18!!!

  20180601_140228.jpeg Szczegóły na plakacie i w naszych bibliotekach.
  Serdecznie zapraszamy!!

  zobacz więcej
  Data publikacji: 01-06-2018 14:22
 • Nasze mamy kiedyś i dziś.

  (St.B.) maj 2018.jpeg Nasze mamy kiedyś i dziś- to temat spotkania z przedszkolakami w bibliotece w St.Budkowicach. Porównano styl ubierania się kobiet i dziewczynek od czasów wojny do współczesności oraz różnic w  życiu codziennym naszych mam i babć. Dzieci wysłuchały również wierszy i opowiadań  o tatusiach, których święto będzie niedługo.To było bardzo ciepłe spotkanie o rodzinie i historii pokoleń.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 28-05-2018 16:48
 • Wkrótce w bibliotekach!

  33020526_829036427288533_1512284416150339584_n.png 33057533_829036693955173_3665759942960218112_n.png 33112188_829036380621871_3425573384514174976_n.jpeg

   

   

   

   

   

  - 6.06.18. zapraszamy na ogólnopolską akcję "Odjazdowy Bibliotekarz". W tym roku jedziemy do Dąbrówki Łubniańskiej, aby przy "studzionce" czytać, rozmawiać i dobrze się bawić.

  - 8.06.18. zapraszamy na plac wiejski w Murowie do udziału w akcji "Jak nie czytam, jak czytam". Będziemy razem bić rekord wspólnego czytania. Do udziału w akcji zaprosiła nas biblioteka szkolna z PSP w Murowie.

  - 8.06.18 zapraszamy na "Noc Bibliotek" ,czyli wieczorne atrakcje z książką i filmem w tle.

  O wszystkich wydarzeniach będziemy informować w stosownym czasie. Zapraszamy do śledzenia naszej strony i profilu na FB.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 28-05-2018 13:30
 • Ochrona Danych Osobowych

  Gminna Biblioteka Publiczna                                                                                                                                                                                             Murów, 24.05.18

  w Murowie

  Informacja

  Uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie ROZPORZĄDZENIA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.Urz.UE L 119/1) dokonaliśmy zmiany naszego Regulaminu udostępniania księgozbioru/audiobooków/innych materiałów bibliotecznych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Murowie oraz filach GBP w Zagwiździu i Starych Budkowicach. Prosimy o zapoznanie się w/w zmianami w czasie kolejnej wizyty w naszych placówka. Informacje są również dostępne na naszej stronie internetowej pod adresem www.biblioteka.murow.pl oraz na stronie BIP.

  W związku z powyższym informujemy, że:

  1. Administratorem Państwa danych jest Gminna Biblioteka Publiczna w Murowie z siedzibą przy ul. Wolności 22, 46-030 Murów,

  2. Inspektorem ochrony danych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Murowie jest Pani Agnieszka Jasińska, e-mail , tel. 77-4214046,

  3. Dane będą przetwarzane na podstawie obowiązku prawnego, do którego wypełnienia jest zobowiązany administrator (art. 6 ust. 1 pkt c RODO) w celu zapewnienia ochrony udostępnianych i wypożyczanych zbiorów, w tym dochodzenia ewentualnych roszczeń prawnych i prowadzenia statystyk dotyczących korzystania z Biblioteki oraz na podstawie zgody osoby, której dane dotyczą (art. 6 ust. 1 pkt a RODO) w celu powiadamiania o nowościach czytelniczych, organizowanych imprezach, konkursach, spotkaniach autorskich i zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;

  Podanie danych w celu powiadamiania o nowościach czytelniczych, organizowanych imprezach, konkursach, spotkaniach autorskich jest dobrowolne;

  Numer telefonu Czytelnika może być przetwarzany na podstawie zgody (dopuszczalna jest forma ustna) w następujących celach:

  1. powiadamiania o terminach zwrotu materiałów bibliotecznych,

  2. powiadamiania o możliwości odbioru zamówionych i zarezerwowanych materiałów,

  3. wysyłania monitów oraz powiadomień.

  1. Dane będą udostępniane wyłącznie Gminnej Bibliotece Publicznej w Murowie, za wyjątkiem numeru telefonu, który za zgodą może być przekazany firmie zajmującej się wysyłką wiadomości SMS.

  2. Okres przechowywania danych:

  1. Dla danych przetwarzanych w celu udostępniania i wypożyczania materiałów bibliotecznych, komunikowania się z Czytelnikiem oraz opracowywania statystyk – nie więcej niż 5 lat od końca roku, w którym Czytelnik ostatni raz korzystał z usług Biblioteki, pod warunkiem, że nie jest wobec niej zadłużony.

  2. Dla danych przetwarzanych w celu dochodzenia ewentualnych roszczeń prawnych – do czasu przedawnienia roszczenia lub do zakończenia postępowania związanego z dochodzeniem roszczenia.

  Dla danych przetwarzanych w celu dokumentowania prowadzonej działalności oraz informowania o niej – nie więcej niż 5 lat od dnia dokumentowanego wydarzenia, chyba że dane są przetwarzane w celach archiwalnych w interesie publicznym.

  1. Dla danych przetwarzanych na podstawie zgody Czytelnika – do czasu wycofania tej zgody.

   

  1. Nie podanie danych osobowych, będzie skutkowało brakiem możliwości korzystania z usług bibliotecznych świadczonych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Murowie.

  2. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody), którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

  3. Mają Państwo prawo wniesienia skargi do UODO, gdy uznają Państwo, iż przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących narusza przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.

  4. Państwa dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w systemie Mateusz oraz tradycyjny.

  5. Dane podajecie Państwo dobrowolnie.

   

   

  zobacz więcej
  Data publikacji: 25-05-2018 12:41
DSC_0275.jpeg DSC_0289.jpeg DSC_1958.jpeg DSC_2067.jpeg IMG_0004.jpeg IMG_0126.jpeg IMG_0522.jpeg IMG_0596.jpeg pomoc.jpeg

 

KATALOG biblioteczny
ONLINE

 

 

Polecamy:

Gmina Murów

Przedszkole Murów

PSP Murów

PG Zagwiździe

Sołectwo Zagwiździe

PP Stare Budkowice

STowarzyszenie Budkowice

Polub NAS na FB


 

Fundacja TUS.1..jpeg

 

AKTYWNA BIBLIOTEKA.jpeg

 

Osoba starsza w bibliotece.jpeg
 

Osoba z niepełnosprawnością w bibliotece.jpeg

audiobooki.jpeg
tablety-biborg_zaj.png