Zapraszamy na nasz profil na Facebooku!                                                                                                                       Zapraszamy na nasz profil na Facebooku!                                                                                                        Zapraszamy na nasz profil na Facebooku!                                                                                            Zapraszamy na nasz profil na Facebooku!

Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Gminna Biblioteka
Publiczna w Murowie
Dziś jest: piątek, 20-04-2018, Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Aktualności 2018

 • Wiosenny szafing w Zagwiździu.

  szaf 2018.jpeg

  zobacz więcej
  Data publikacji: 09-04-2018 16:47
 • Wielkanoc 2018

  ALLELUJA!(2).jpeg Pogodnych świąt pełnych wiary, nadziei i miłości oraz wiosny w sercach i za oknem wszystkim naszym użytkownikom, przyjaciołom i sympatykom życzy Dyrektor GBP z Pracownicami.

                                                                                                           

  zobacz więcej
  Data publikacji: 29-03-2018 10:19
 • Wielkanoc w bibliotece.

  IMG_0464.jpeg Dzięki uprzejmości WBP w Opolu w naszych bibliotekach eksponujemy wystawę pięknych kartek wielkanocnych z różnych okresów historycznych. Jako pierwsze wystawę obejrzały przedszkolaki, które przy okazji otrzymały sporą dawkę wiedzy o świątecznych zwyczajach. Kolejną grupą byli gimnazjaliści z PG w Zagwiździu.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 22-03-2018 10:41
 • Kim zostanę, gdy dorosnę?

  (St.B.) marzec.jpeg Pod takim hasłem odbyło się spotkanie z dziećmi grup średniaków i starszaków w bibliotece w Starych Budkowicach. Zapoznano dzieci z wierszami o zawodach bardzo rzadkich i zapomnianych oraz takich, jakie dzieci mają okazję napotkać i obserwować w życiu codziennym. Marzeniem większości dzieci okazał się zawód piłkarza.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 12-03-2018 17:23
 • Poetycko o życiu.

  (St.B.) Agnieszka Chrobot.jpeg W środę w bibliotece w Starych Budkowicach gościła uznana poetka z Kluczborka, pani Agnieszka Chrobot. Autorka zaprezentowała niektóre ze swoich wierszy, wprowadzając nas w nastrój refleksji nad sensem życia i jego ulotnością. W swych wierszach zwraca uwagę na to, że warto znaleźć w życiu chwilę na przerwanie gonitwy, wytchnienie i zadumanie się. Głównym motywem jej twórczości jest miłość do ludzi, przyrody i świata. Pani Agnieszka przeplatała recytację wierszy piosenkami z płyt wydanymi do jej poezji, a śpiewanymi przez muzyków: Małgorzatę Pasznicką i Mariusza Buczka.
  Dziękujemy serdecznie Pani Agnieszce Chrobot za ciepłe spotkanie.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 12-03-2018 17:17
 • Poezja w Starych Budkowicach.

  Agnieszka Chrobot.jpeg 7.03.18 o godz. 17.00 zapraszamy do biblioteki w St. Budkowicach na wieczorek poetycki z panią Agnieszką Chrobot. W czasie spotkania będzie można zakupić tomiki poezji oraz płyty z nastrojowymi piosenkami.
  Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

  Fot.Biblioteka Publiczna w Bralinie.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 27-02-2018 14:39
 • Przedszkolaki w bibliotece.

  karnawałowe przedszkolaki.jpeg Na zakończenie karnawału naszą bibliotekę w Zagwiździu odwiedziły przedszkolaki. Tematem spotkania był oczywiście karnawał. Rozmawialiśmy o zwyczajach, oglądaliśmy zdjęcia przedstawiające przebierańców oraz obejrzeliśmy zdjęcia z dwóch największych karnawałów na świecie: karnawału weneckiego i karnawału w Rio de Janeiro. Na koniec dzieci wykonały maski karnawałowe.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 20-02-2018 10:28
 • Warsztaty wielkanocne.

  (St.B.) kroszonki.jpeg Pod kierunkiem twórczyń ludowych Pani Ireny Zawadzkiej i Pani Marii Maciak uczyliśmy się w naszych bibliotekach zdobić jajka metodami tradycyjnymi. Na zajęciach powstały ciekawe prace. A rozmowom i radości nie było końca. Panie oprócz fachowego doradztwa pięknie opowiadały o symbolice jajka, kolorów i dawnych zwyczajach świątecznych. Dziękujemy naszym instruktorkom za spotkanie oraz wszystkim uczestnikom za wielkie zaangażowanie.

  Specjalne podziękowania składamy Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach za umożliwienie nam uczestnictwa w tak ciekawym projekcie.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 16-02-2018 15:44
 • Wieczór z balladą.

  IMG_2009.jpeg Dwie gitary, dwa mocne męskie głosy i nastrojowe ballady wypełniły bibliotekę w Murowie w poniedziałkowy wieczór. Koncert zespołu „Wiekowe Baszty” przeniósł licznie zgromadzoną publiczność  w piękne polskie góry i na turystyczne szlaki. I choć panowie Jan Wochnik i Tadeusz Śmieja śpiewali „Starczy blues”, to werwy i energii mogą pozazdrościć im dużo młodsi!

  Dziękujemy wspaniałym artystom za nastrojowy koncert, a  publiczności za przybycie i dobrą zabawę.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 13-02-2018 12:49
 • Zwyczaje karnawałowe.

  (St.B.) styczeń 2018.jpeg Zwyczaje karnawałowe - to styczniowy temat  spotkań z dziećmi przedszkolnymi w bibliotece w Starych Budkowicach. Przedszkolaki poznały kultywowane w okolicznych miejscowościach wodzenie niedźwiedzia oraz zwyczaj mający wymiar religijny, czyli odwiedzanie domostw przez kolędników misyjnych i grupy parafialne. Dzieci obejrzały krótkie filmiki oraz zdjęcia kolędników i przebierańców.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 07-02-2018 13:50
DSC_0275.jpeg DSC_0289.jpeg DSC_1958.jpeg DSC_2067.jpeg IMG_0004.jpeg IMG_0126.jpeg IMG_0522.jpeg IMG_0596.jpeg pomoc.jpeg

 

KATALOG biblioteczny
ONLINE

 

 

Polecamy:

Gmina Murów

Przedszkole Murów

PSP Murów

PG Zagwiździe

Sołectwo Zagwiździe

PP Stare Budkowice

STowarzyszenie Budkowice

Polub NAS na FB


 

Fundacja TUS.1..jpeg

 

AKTYWNA BIBLIOTEKA.jpeg

 

Osoba starsza w bibliotece.jpeg
 

Osoba z niepełnosprawnością w bibliotece.jpeg

audiobooki.jpeg
tablety-biborg_zaj.png