Dziś jest: piątek, 20-04-2018, Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Aktualności 2018

• Wiosenny szafing w Zagwiździu.

szaf 2018.jpeg

Data publikacji: 09-04-2018 16:47
  • Wielkanoc 2018

ALLELUJA!(2).jpeg Pogodnych świąt pełnych wiary, nadziei i miłości oraz wiosny w sercach i za oknem wszystkim naszym użytkownikom, przyjaciołom i sympatykom życzy Dyrektor GBP z Pracownicami.

Data publikacji: 29-03-2018 10:19
  • Wielkanoc w bibliotece.

IMG_0464.jpeg Dzięki uprzejmości WBP w Opolu w naszych bibliotekach eksponujemy wystawę pięknych kartek wielkanocnych z różnych okresów historycznych. Jako pierwsze wystawę obejrzały przedszkolaki, które przy okazji otrzymały sporą dawkę wiedzy o świątecznych zwyczajach. Kolejną grupą byli gimnazjaliści z PG w Zagwiździu.

Data publikacji: 22-03-2018 10:41
  • Kim zostanę, gdy dorosnę?

(St.B.) marzec.jpeg Pod takim hasłem odbyło się spotkanie z dziećmi grup średniaków i starszaków w bibliotece w Starych Budkowicach. Zapoznano dzieci z wierszami o zawodach bardzo rzadkich i zapomnianych oraz takich, jakie dzieci mają okazję napotkać i obserwować w życiu codziennym. Marzeniem większości dzieci okazał się zawód piłkarza.

Data publikacji: 12-03-2018 17:23
  • Poetycko o życiu.

(St.B.) Agnieszka Chrobot.jpeg W środę w bibliotece w Starych Budkowicach gościła uznana poetka z Kluczborka, pani Agnieszka Chrobot. Autorka zaprezentowała niektóre ze swoich wierszy, wprowadzając nas w nastrój refleksji nad sensem życia i jego ulotnością. W swych wierszach zwraca uwagę na to, że warto znaleźć w życiu chwilę na przerwanie gonitwy, wytchnienie i zadumanie się. Głównym motywem jej twórczości jest miłość do ludzi, przyrody i świata. Pani Agnieszka przeplatała recytację wierszy piosenkami z płyt wydanymi do jej poezji, a śpiewanymi przez muzyków: Małgorzatę Pasznicką i Mariusza Buczka.
    Dziękujemy serdecznie Pani Agnieszce Chrobot za ciepłe spotkanie.

Data publikacji: 12-03-2018 17:17
  • Poezja w Starych Budkowicach.

Agnieszka Chrobot.jpeg 7.03.18 o godz. 17.00 zapraszamy do biblioteki w St. Budkowicach na wieczorek poetycki z panią Agnieszką Chrobot. W czasie spotkania będzie można zakupić tomiki poezji oraz płyty z nastrojowymi piosenkami.
    Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Fot.Biblioteka Publiczna w Bralinie.

Data publikacji: 27-02-2018 14:39
  • Przedszkolaki w bibliotece.

karnawałowe przedszkolaki.jpeg Na zakończenie karnawału naszą bibliotekę w Zagwiździu odwiedziły przedszkolaki. Tematem spotkania był oczywiście karnawał. Rozmawialiśmy o zwyczajach, oglądaliśmy zdjęcia przedstawiające przebierańców oraz obejrzeliśmy zdjęcia z dwóch największych karnawałów na świecie: karnawału weneckiego i karnawału w Rio de Janeiro. Na koniec dzieci wykonały maski karnawałowe.

Data publikacji: 20-02-2018 10:28
  • Warsztaty wielkanocne.

(St.B.) kroszonki.jpeg Pod kierunkiem twórczyń ludowych Pani Ireny Zawadzkiej i Pani Marii Maciak uczyliśmy się w naszych bibliotekach zdobić jajka metodami tradycyjnymi. Na zajęciach powstały ciekawe prace. A rozmowom i radości nie było końca. Panie oprócz fachowego doradztwa pięknie opowiadały o symbolice jajka, kolorów i dawnych zwyczajach świątecznych. Dziękujemy naszym instruktorkom za spotkanie oraz wszystkim uczestnikom za wielkie zaangażowanie.

Specjalne podziękowania składamy Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach za umożliwienie nam uczestnictwa w tak ciekawym projekcie.

Data publikacji: 16-02-2018 15:44
  • Wieczór z balladą.

IMG_2009.jpeg Dwie gitary, dwa mocne męskie głosy i nastrojowe ballady wypełniły bibliotekę w Murowie w poniedziałkowy wieczór. Koncert zespołu „Wiekowe Baszty” przeniósł licznie zgromadzoną publiczność  w piękne polskie góry i na turystyczne szlaki. I choć panowie Jan Wochnik i Tadeusz Śmieja śpiewali „Starczy blues”, to werwy i energii mogą pozazdrościć im dużo młodsi!

Dziękujemy wspaniałym artystom za nastrojowy koncert, a  publiczności za przybycie i dobrą zabawę.

Data publikacji: 13-02-2018 12:49
  • Zwyczaje karnawałowe.

(St.B.) styczeń 2018.jpeg Zwyczaje karnawałowe - to styczniowy temat  spotkań z dziećmi przedszkolnymi w bibliotece w Starych Budkowicach. Przedszkolaki poznały kultywowane w okolicznych miejscowościach wodzenie niedźwiedzia oraz zwyczaj mający wymiar religijny, czyli odwiedzanie domostw przez kolędników misyjnych i grupy parafialne. Dzieci obejrzały krótkie filmiki oraz zdjęcia kolędników i przebierańców.

Data publikacji: 07-02-2018 13:50
DSC_0275.jpeg DSC_0289.jpeg DSC_1958.jpeg DSC_2067.jpeg IMG_0004.jpeg IMG_0126.jpeg IMG_0522.jpeg IMG_0596.jpeg pomoc.jpeg