Dziś jest: środa, 21-02-2018, Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Aktualności 2018

• Przedszkolaki w bibliotece.

karnawałowe przedszkolaki.jpeg Na zakończenie karnawału naszą bibliotekę w Zagwiździu odwiedziły przedszkolaki. Tematem spotkania był oczywiście karnawał. Rozmawialiśmy o zwyczajach, oglądaliśmy zdjęcia przedstawiające przebierańców oraz obejrzeliśmy zdjęcia z dwóch największych karnawałów na świecie: karnawału weneckiego i karnawału w Rio de Janeiro. Na koniec dzieci wykonały maski karnawałowe.

Data publikacji: 20-02-2018 10:28
  • Warsztaty wielkanocne.

(St.B.) kroszonki.jpeg Pod kierunkiem twórczyń ludowych Pani Ireny Zawadzkiej i Pani Marii Maciak uczyliśmy się w naszych bibliotekach zdobić jajka metodami tradycyjnymi. Na zajęciach powstały ciekawe prace. A rozmowom i radości nie było końca. Panie oprócz fachowego doradztwa pięknie opowiadały o symbolice jajka, kolorów i dawnych zwyczajach świątecznych. Dziękujemy naszym instruktorkom za spotkanie oraz wszystkim uczestnikom za wielkie zaangażowanie.

Specjalne podziękowania składamy Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach za umożliwienie nam uczestnictwa w tak ciekawym projekcie.

Data publikacji: 16-02-2018 15:44
  • Wieczór z balladą.

IMG_2009.jpeg Dwie gitary, dwa mocne męskie głosy i nastrojowe ballady wypełniły bibliotekę w Murowie w poniedziałkowy wieczór. Koncert zespołu „Wiekowe Baszty” przeniósł licznie zgromadzoną publiczność  w piękne polskie góry i na turystyczne szlaki. I choć panowie Jan Wochnik i Tadeusz Śmieja śpiewali „Starczy blues”, to werwy i energii mogą pozazdrościć im dużo młodsi!

Dziękujemy wspaniałym artystom za nastrojowy koncert, a  publiczności za przybycie i dobrą zabawę.

Data publikacji: 13-02-2018 12:49
  • Zwyczaje karnawałowe.

(St.B.) styczeń 2018.jpeg Zwyczaje karnawałowe - to styczniowy temat  spotkań z dziećmi przedszkolnymi w bibliotece w Starych Budkowicach. Przedszkolaki poznały kultywowane w okolicznych miejscowościach wodzenie niedźwiedzia oraz zwyczaj mający wymiar religijny, czyli odwiedzanie domostw przez kolędników misyjnych i grupy parafialne. Dzieci obejrzały krótkie filmiki oraz zdjęcia kolędników i przebierańców.

Data publikacji: 07-02-2018 13:50
  • Ferie z biblioteką.

numer1.jpeg Zima nie dopisała w tym roku i ferie były bez śniegu i typowo zimowych atrakcji. Na biblioteki jednak można liczyć bez względu na aurę. W Murowie i Zagwiździu duża grupa dzieci wzięła udział w zajęciach przygotowanych przez bibliotekarki.

Data publikacji: 29-01-2018 15:42
DSC_0275.jpeg DSC_0289.jpeg DSC_1958.jpeg DSC_2067.jpeg IMG_0004.jpeg IMG_0126.jpeg IMG_0522.jpeg IMG_0596.jpeg pomoc.jpeg