Zapraszamy na nasz profil na Facebooku!                                                                                                                       Zapraszamy na nasz profil na Facebooku!                                                                                                        Zapraszamy na nasz profil na Facebooku!                                                                                            Zapraszamy na nasz profil na Facebooku!

Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Gminna Biblioteka
Publiczna w Murowie
Dziś jest: środa, 21-02-2018, Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Aktualności 2018

 • Przedszkolaki w bibliotece.

  karnawałowe przedszkolaki.jpeg Na zakończenie karnawału naszą bibliotekę w Zagwiździu odwiedziły przedszkolaki. Tematem spotkania był oczywiście karnawał. Rozmawialiśmy o zwyczajach, oglądaliśmy zdjęcia przedstawiające przebierańców oraz obejrzeliśmy zdjęcia z dwóch największych karnawałów na świecie: karnawału weneckiego i karnawału w Rio de Janeiro. Na koniec dzieci wykonały maski karnawałowe.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 20-02-2018 10:28
 • Warsztaty wielkanocne.

  (St.B.) kroszonki.jpeg Pod kierunkiem twórczyń ludowych Pani Ireny Zawadzkiej i Pani Marii Maciak uczyliśmy się w naszych bibliotekach zdobić jajka metodami tradycyjnymi. Na zajęciach powstały ciekawe prace. A rozmowom i radości nie było końca. Panie oprócz fachowego doradztwa pięknie opowiadały o symbolice jajka, kolorów i dawnych zwyczajach świątecznych. Dziękujemy naszym instruktorkom za spotkanie oraz wszystkim uczestnikom za wielkie zaangażowanie.

  Specjalne podziękowania składamy Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach za umożliwienie nam uczestnictwa w tak ciekawym projekcie.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 16-02-2018 15:44
 • Wieczór z balladą.

  IMG_2009.jpeg Dwie gitary, dwa mocne męskie głosy i nastrojowe ballady wypełniły bibliotekę w Murowie w poniedziałkowy wieczór. Koncert zespołu „Wiekowe Baszty” przeniósł licznie zgromadzoną publiczność  w piękne polskie góry i na turystyczne szlaki. I choć panowie Jan Wochnik i Tadeusz Śmieja śpiewali „Starczy blues”, to werwy i energii mogą pozazdrościć im dużo młodsi!

  Dziękujemy wspaniałym artystom za nastrojowy koncert, a  publiczności za przybycie i dobrą zabawę.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 13-02-2018 12:49
 • Zwyczaje karnawałowe.

  (St.B.) styczeń 2018.jpeg Zwyczaje karnawałowe - to styczniowy temat  spotkań z dziećmi przedszkolnymi w bibliotece w Starych Budkowicach. Przedszkolaki poznały kultywowane w okolicznych miejscowościach wodzenie niedźwiedzia oraz zwyczaj mający wymiar religijny, czyli odwiedzanie domostw przez kolędników misyjnych i grupy parafialne. Dzieci obejrzały krótkie filmiki oraz zdjęcia kolędników i przebierańców.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 07-02-2018 13:50
 • Ferie z biblioteką.

  numer1.jpeg Zima nie dopisała w tym roku i ferie były bez śniegu i typowo zimowych atrakcji. Na biblioteki jednak można liczyć bez względu na aurę. W Murowie i Zagwiździu duża grupa dzieci wzięła udział w zajęciach przygotowanych przez bibliotekarki.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 29-01-2018 15:42
DSC_0275.jpeg DSC_0289.jpeg DSC_1958.jpeg DSC_2067.jpeg IMG_0004.jpeg IMG_0126.jpeg IMG_0522.jpeg IMG_0596.jpeg pomoc.jpeg

 

KATALOG biblioteczny
ONLINE

 

 

Polecamy:

Gmina Murów

Przedszkole Murów

PSP Murów

PG Zagwiździe

Sołectwo Zagwiździe

PP Stare Budkowice

STowarzyszenie Budkowice

Polub NAS na FB


 

Fundacja TUS.1..jpeg

 

AKTYWNA BIBLIOTEKA.jpeg

 

Osoba starsza w bibliotece.jpeg
 

Osoba z niepełnosprawnością w bibliotece.jpeg

audiobooki.jpeg
tablety-biborg_zaj.png