Zapraszamy na nasz profil na Facebooku!                                                                                                                       Zapraszamy na nasz profil na Facebooku!                                                                                                        Zapraszamy na nasz profil na Facebooku!                                                                                            Zapraszamy na nasz profil na Facebooku!

Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Gminna Biblioteka
Publiczna w Murowie
Dziś jest: sobota, 26-11-2022, Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy

Festiwal Literatury dla Dzieci

Dla dzieci przygotowano warsztaty i spotkania z autorami książek oraz ilustracji.

Będzie coś dla :

  • wielbicieli literatury skandynawskiej – Złap szwedzki trop z wyjątkowymi gośćmi ze Szwecji;
  • młodych detektywów – cykl Akademia Detektywa, w której zajęcia poprowadzą autorzy najlepszej polskiej prozy detektywistycznej;
  • młodych filozofów (Wydawnictwo Zakamarki i seria „Dzieci filozofują“);
  • tych, którzy mają poetycką duszę (warsztaty poetyckie);
  • tych, co poezji chętnie posłuchają – Mroczne czytanki po zmroku.

Poruszone zostaną bardzo ważne tematy, takie jak: prawa człowieka, patriotyzm, tolerancja. Zaprezentuje się literaturę dotykającą problemów choroby, śmierci, rozwodu, depresji. Przedstawiona też będą publikacje tak zaskakujące, że aż trudno w nie uwierzyć.

Wśród kilkudziecięciu znakomitych gości będą: autorzy ze Szwecji – Martin Widmark, Asa Lind, Eva Susso, z Hiszpanii - Vicente Ferrer, Begoña Lobo oraz z Korei - Kim Jin-kyung.

Polską literaturę dla dzieci reprezentują m.in. Wojciech Widłak, Maciej Wojtyszko, Andrzej Maleszka, Marcin Szczygielski, Michał Rusinek, Paweł Pawlak, Grzegorz Kasdepke, Iwona Chmielewska, Barbara Gawryluk i wielu innych.

Wszystkie spotkania dla dzieci i młodzieży są oparte na aktywizujących metodach pracy dydaktycznej i metodyki zabawy, gdzie młodzi czytelnicy spotykają autora w roli kreatora literackich światów, pracującego razem z nimi, pełniącego rolę przewodnika po świecie literatury.

W programie jest także twórcza praca dzieci - stawianych w roli odkrywców, czym rozbudza się ich naturalną ciekawość świata. Integralną częścią festiwalu jest cykl spotkań z wybitnymi badaczami literatury dziecięcej i młodzieżowej, którzy w przystępny sposób podadzą rodzicom rozwiązania ich codziennych dylematów. Pokażą, jak we współczesnym świecie wspierać

dziecko w rozwoju tożsamości czytelniczej. Na co zwracać uwagę, jak wartościować, jak zachęcać i kiedy zabraniać - to problemy, wokół których odbędą się wykłady i dyskusje.

W ramach festiwalu odbędą się też wystawy z cyklu Salon Ilustratorów, warsztaty z mistrzami ilustracji, gry miejskie, warsztaty muralowe. Cieszy też zainteresowanie i czynny udział władz miast, które reprezentowane przez prezydentów będą czytać dzieciom bajki w swoich gabinetach. Wszystkie wydarzenia będą odbywać się w najpiękniekszych i najbardziej prestiżowych obiektach miast: Krakowa, Warszawy i Wrocławia. Festiwal Literatury dla Dzieci jest pierwszą tego typu inicjatywą ingerującą instytucje kultury, ludzi pióra i nauki, rodziców i dzieci, profesjonalistów i fascynatów.

Więcej informacji na stronie Festiwalu

http://fldd.pl/

DSC_0275.jpeg DSC_0289.jpeg DSC_2067.jpeg IMG_0004.jpeg IMG_0126.jpeg IMG_0522.jpeg IMG_0596.jpeg

 

KATALOG biblioteczny
ONLINE

 

 

Polecamy:

Gmina Murów

Przedszkole Murów

PSP Murów

PSP Zagwiździe

PSP w Starych Budkowicach

PP Stare Budkowice

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Murowie

Polub NAS na FB


 

Fundacja TUS.1..jpeg

 

AKTYWNA BIBLIOTEKA.jpeg

 

Osoba starsza w bibliotece.jpeg
 

Osoba z niepełnosprawnością w bibliotece.jpeg

audiobooki.jpeg


tablety-biborg_zaj.png